Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Wynagrodzenie za staż z urzędu pracy

Mariola Przydział
25.04.2012

Jak wynagradzany jest staż?

Przyjęcie na staż nie wiąże się z zawarcie stosunku pracy między stażystą a pracodawcą, umowę podpisują pracodawca jako organizator stażu i Powiatowy Urząd Pracy. Kluczowym argumentem przemawiającym za przyjęciem stażysty do firmy, jest fakt, że wynagrodzenie stażysty pokrywa w całości urząd pracy w formie stypendium, którego wysokość to 120% zasiłku dla bezrobotnych. Obecnie jest to kwota 913,70 złotych. Stażysta może zatem zdobyć niezbędne umiejętności, a pracodawca zyskuje „darmowego” pracownika.

 

 

Źródła:

[1] Michał Świech, Staż z urzędu pracy, gazetapraca.pl, dostępny w Internecie: http://gazetapraca.pl/gazetapraca/1,91736,8827687,Staz_z_urzedu_pracy.html.

[2] Podstawowe obowiązki stażysty, prawnik-online.eu, dostępny w Internecie: http://www.prawnik-online.eu/porady-prawne/podstawowe-obowiazki-stazysty.

[3] Wykluczeni społecznie z rynku pracy – podstawowe uprawnienia III. POMOC URZĘDU PRACY, pomocspoleczna.ngo.pl, dostępny w Internecie: http://pomocspoleczna.ngo.pl/x/230430.


Komentarze (0):

wyślij