Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Kiedy ubezpieczyciel nie wypłaci odszkodowania AC?

Agata Gemzik
24.11.2011
Zdarza się, że po stłuczce czy poważniejszej kolizji ubezpieczyciel odmawia wypłaty odszkodowania. Czy towarzystwo ubezpieczeniowe ma prawo nie wypłacić odszkodowania? W jakich sytuacjach nie możemy liczyć na rekompensatę strat?

Firma ubezpieczająca może odmówić wypłaty odszkodowania, jeśli dany rodzaj szkody został zawarty w wyłączeniach do Ogólnych Warunków Ubezpieczenia (OWU). Ubezpieczyciel nie musi również wypłacać odszkodowania w przypadku, jeśli szkoda ma wartość mniejszą niż 1% wartości samego samochodu.

Powody odmowy

Ubezpieczyciel może odmówić pokrycia kosztów straty, przede wszystkim jeśli działano umyślnie. Na przykład, jeśli właściciel samochodu celowo go zniszczył (np. porysował, uszkodził silnik, rozbił szybę) lub sfingował kradzież. Nie otrzymamy odszkodowania również w przypadku, jesli osoba prowadząca samochód w chwili wypadku, nie posiadała prawa jazdy, znajdowała się pod wpływem alkoholu lub narkotyków. Z odszkodowaniem możemy się pożegnać też jeśli samochód uległ wypadkowi w czasie dokonywania przestępstwa.  Aby otrzymać rekompensatę należy również posiada ważny przegląd pojazdu oraz rejestrację.


Komentarze (0):

wyślij