Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Czy ubezpieczenie NNW jest obowiązkowe?

Małgorzata Łyczak
12.04.2012
Pod nazwą NNW kryje się ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków. Jest ono dobrowolne i zawierane na okres roku. Ich celem jest przygotowanie się w przypadku zaistnienia takich zdarzeń jak nieszczęśliwe wypadki, ich trwałe następstwa czy śmierć ubezpieczonego podczas podróży samochodem. Ubezpieczenie obejmuje wypadki na terenie naszego kraju oraz poza jego granicami.

Polisy ubezpieczeniowe dzieli się na grupowe oraz indywidualne. Jak wcześniej wspomniano, ubezpieczenie NNW jest dobrowolne. Polisę ubezpieczeniową opłaca się po podpisaniu umowy. Jest to kwota wnoszona jednorazowo. Wysokość składki zależy od takich czynników jak rodzaj samochodu czy suma ubezpieczenia. Wielu Polaków korzysta z tego rodzaju zabezpieczenia finansowego.

Jednak zanim wybierzemy ubezpieczyciela warto dokładnie przyjrzeć się ofertom, które są dostępne na rynku. Szczególną uwagę należy zwrócić na tzw. wykluczenia. Są to sytuacje, których zaistnienie pozbawia prawa do odszkodowania. Jeśli chodzi o kwotę odszkodowania, to jest ona zależna od uszczerbku na zdrowiu, który został objęty ochroną polisy. O jego wysokości decyduje komisja lekarska na podstawie, m.in. okazanej dokumentacji medycznej.


Komentarze (0):

wyślij